Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że auto z zagranicy może mieć liczne wady zarówno fizyczne, jak i prawne. Niektóre uszkodzenia, takie jak uszkodzenia mechaniczne, usterki elektryczne czy rdza na karoserii, podczas sprzedaży można ukryć. Oprócz tego doświadczenie oszuści potrafią także sfałszować dokumenty, a nawet liczniki. Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje przyszłe auto z Niemiec czy auto z Holandii nie jest uszkodzone, warto sprawdzić jego historię.
Jak sprawdzić historię auta sprowadzanego z zagranicy?
Chcesz bezpłatnie sprawdzić historię pojazdu sprowadzonego z zagranicy? Idealną stroną będzie HistoriaPojazdu.gov.pl, w której zarejestrowane są auta zarówno z Polski, jak i z zagranicy. W HistoriaPojazdu.gov.pl udostępniane są:
– Podstawowe informacje o samochodach zarejestrowanych na terenie Polski, do których należą dane techniczne, liczba właścicieli, a także odczyty drogomierzy podczas kontroli drogowych.
– Informacje o tym, czy za granicą odnotowano nieścisłości związane z samochodem – kradzież, złomowanie, wypadek, uszkodzenia, a nawet informacje o tym, czy pojazd służył jako taksówka.
Kiedy warto skorzystać z tej usługi?
Jeżeli masz w planie zakup samochodu sprowadzanego z zagranicy, zawsze dobrą opcją będzie skorzystanie z takiego serwisu. Jakich danych będziesz potrzebować, aby skorzystać z tej usługi? Bezsprzecznie potrzebujesz numeru rejestracyjnego, numeru VIN i daty pierwszej rejestracji samochodu. W jaki sposób sprawdzić historię pojazdu bez daty pierwszej rejestracji w przypadku, gdy samochód nie został zarejestrowany w Polsce? W takim wypadku koniecznie będziesz potrzebować Profilu Zaufanego. Zaloguj się do niego, a następnie zostaniesz przekierowany na stronę HistoriaPojazdu.gov.pl i będziesz mógł sprawdzisz przeszłość samochodu oferowanego przez zagranicznego sprzedawcę. Pamiętaj, że używając usługi HistoriaPojazdu.gov.pl, sprawdzisz bezpłatnie pojazdy sprowadzone między innymi z:
– Niemiec,
– Hiszpanii,
– Belgii,
– Francji,
– Austrii,
– Holandii,
– Czech,
– Kanady,
– USA.
Pamiętaj także o tym, aby polecany handlarz samochodami był osobą wybieraną przez Ciebie, jeżeli chcesz zakupić auto z zagranicy.
Sprawdzenie samochodu sprowadzanego z zagranicy poprzez ASO i TÜV
ASO jest to Autoryzowana Stacja Obsługi. Jeśli sprowadzasz auto z zagranicy to kolejna dobra metoda na sprawdzenie informacji o pojeździe. Pamiętaj, że wielu kierowców z Europy Zachodniej korzysta wyłącznie z ASO, w związku z czym dotarcie do dokumentacji ASO pozwala potwierdzić przebieg auta, stwierdzone wady i uszkodzenia, a także wykonywane naprawy. Stowarzyszenie Inspekcji Technicznej — TÜV to dobra metoda na sprawdzenie stanu auta z Niemiec. Właściciele samochodów osobowych dokonujący co dwa lata przeglądów w jednej z firm TÜV otrzymują raport.